kapat ikonu

Emlak Katılım Bankası Yıllar Sonra Yeniden Faaliyette!

Yıllar önce çalışmalarına ara veren Emlak Bank alınan kararların ardından yeniden faaliyete geçiyor. 18 yılın ardından inşaat sektöründeki finansal sorunlarla ilgilenmesi bekleniyor.

Türkiye Emlak Katılım Bankası aradan geçen 18 yılın ardından yeniden faaliyete geçti. Ataşehir ilçesinde bulunan merkez binası uzun zaman sonra yeniden işlemlere başladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 26 Şubat tarihinde bir değerlendirme yapılmıştı. Bu değerlendirmenin ardından verilen karara göre Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın yeniden faaliyete geçmesine karar verilmişti. Ardından bankanın yakın zamanda çalışmalara başlayacağı yönünde açıklamalar yapılmıştı.
 
Detaylı inceleme yapıldığı zaman Türkiye'nin altıncı ve en genç katılım bankası olma özelliği taşıyan Emlak Katılım Bankasının Ataşehir'de bulunan merkez binası yeniden harekete geçti. Halk arasında kısa adı Emlak Bank olarak biliniyor. Yıllar önce aktif bir çalışma hayatına sahip olan banka yıllar sonra yeniden tarih sahnesindeki yerini aldı.
 
İnşaat Sektörüyle İlgilenecek
 
Bankanın harekete geçmesinin ardından inşaat sektörünün sorunlarına ve finansal problemlerine çözüm bulacak çalışmalar yapması bekleniyor. Aynı zamanda inşaat sektörü için yeni ürünler geliştirmesi düşünülüyor.
 
18 yıl sonra yeniden hizmete girerek çalışmalara başlayan bankanın hedefleri büyük. Hız kesmeden devam edeceği çalışmaların ardından sadece bu yılın sonuna kadar 7 farklı bölgede 15 farklı şubeye ulaşması planlanıyor. İlerleyen yıllarda hem çalışma alanları hem de verdiği hizmetlerle daha da genişlemesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol