kapat ikonu

Emlak Bank Büyüme Odaklı Gelişecek

İlk kez Atatürk tarafından kurulan ancak bir dönem uzun yıllar boyunca faaliyetlerine ara veren Emlak Bank yeniden faaliyete geçer geçmez kalkınma ve büyümeye yardımcı olacak.

İlk olarak 1926 yılında Atatürk tarafından kurulan Emlak Bank ardından bir süre faaliyetlerine ara vermişti. Bu süreçte yeniden hayata geçirilmesi ve ekonomik düzen içerisinde yer alması için birtakım önemli çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar sonrasında Türkiye inşaat sektörüne yeni hedefler kazandıracak olan Emlak Bank'ın yeniden faaliyete geçirilmesine karar verildi. Ardından hedefler hakkında birtakım açıklamalar yapıldı. Yerel üretimin sektör içerisinde artışını sağlamak ve istihdama katkı sağlamak olarak ifade edilen bu süreç içerisinde önemli adımların atılması planlanıyor
 
Yerel Sektörü Hareketlendirecek
 
Uzun zamandır faaliyet göstermemesine rağmen yeniden harekete geçtikten kısa bir süre sonra inşaat sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Yapacağı çalışma planları arasında yapı malzemeleri üreticileri ve kullanıcılarının inşaat sektörü içerisinde en yüksek noktaya taşınması hedefleniyor. Bir süredir gerekli özenin gösterilmedi yerel endüstriyel üretimlerin geliştirilmesi ve artırılması ile birlikte finansal çözümleri ile birlikte inşaat sektörünün rahatlatılması amaçlanıyor. Türkiye'de gayrımenkul alanında yeni bir düzenlemenin gerçekleştirileceğinin sinyalleri verildi.
 
Gelişmiş ülkelere bakıldığı zaman sanayi kalkınma planları arasında ön planda yer alıyor. Durum böyle olunca Emlak Bank'ın gelişim ve büyümeye önemli ölçüde hedefleri ile birlikte katkı sağlaması bekleniyor. Hem yurt içi hem de yurt içi üretimlerin artırılması amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol