kapat ikonu

Eminevim ile faizsiz kredi almanın en kolay yolu

Eminevim nedir? Eminevime kimler başvuruda bulunabilir? Eminevim giriş sistemi ve detayları nelerdir? Konut sahibi olmak isteyenlerin tercih ettiği eminevim sistemi ne gibi avantajlar sunuyor? İşte merak edilen tüm soruların detayları.

  • Emlak
  • 19 Şubat 2017 10:45

Bu hayatta pek çok insanın isteyebileceği şeylerin başında ev sahibi olmak geliyor. Bir evim bir arabam olsun bana yeter diyen insan sayısı oldukça fazla. Her yaştan insanlar ev sahibi olabilmek için borun altına giriyor.

Konut alma noktasında bir çok insan bankaların konut kredisi kampanyalarını tercih ediyor. Çünkü konut fiyatlarının yüksek seviyelerde ilerlemesi insanları bankalardan kredi almaya mecbur bırakıyor. Dolayısıyla ilk yaptığımız şey bankalara koşmak oluyor. Fakat bankalar konut kredisi başvurusu yapan herkese anında kredi vermiyor. Gelir belgesinin yetersiz olması, kredi sicilinin bozuk olması, hiç peşinat olmaması ve kredi notunun düşük olması konut kredisi başvurularını olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca kredi almadan önce evin yüzde 20’lik kısmının peşinat olarak sizde bulunması gerekiyor.

Özellikle son dönemlerde kredi başvurusunda bulunan kişileri yüklü faiz oranları bekliyor. Buna ilaveten kredi tahsis ücreti, ipotek tesis ücreti, kredi sigortası derken vatandaşın cebinden yüklü miktarda para çıkıyor. Bu açıdan bakıldığında konut sahibi olmak gerçekten çok zor. Bu tür zorluklarla karşı karşıya kalan vatandaşlar farklı çözüm yolları aramaya başlıyor. Kolay yoldan ev sahibi olabilmeniz için EMİNEVİM projesinin detaylarını sizlere sunmak istiyoruz. Beğendiğiniz takdirde bu proje sayesinde konut sahibi olmanız mümkün olabilir.

Eminevim projesi nedir?

Eminevim projesinde faiz uygulaması bulunmuyor. Çünkü ülkemizde faizli kredi almak istemeyen milyonlarca vatandaş bulunuyor. Bu tür bir sistem dünyada ilk defa EMİNEVİM projeleri ile başlamıştır. Bütçenize göre istediğiniz yerden gayrimenkul satın alabilirsiniz. Eminevim yardımlaşarak ev alma yani el birliği sistemi anlamına geliyor.

Eminevim Projeleri ile nasıl konut sahibi olabilirim?

Bu projeye dahil olmadan önce bütçenizin ne kadar olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Mesela 120 bin liralık ev almaya karar verdiniz, daha sonraki süreçte vade sayısını 60 ay ile 120 ay arasında belirliyorsunuz. En son aşamada bir gruba dahil ediliyorsunuz. Bu gruptaki kişilerin vade sayısı ile belirlediğiniz vade sayısı eşit oluyor. Bu doğrultuda her ay toplanan para ile bir kişi konut sahibi oluyor. Ancak kimin ev sahibi olacağı noter huzurunda yapılan kura çekimi sonrasında belli oluyor. Kısacası EMİNEVİM projeleri ile her ay bir kişi ev sahibi olma fırsatı yakalayabilir.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol