kapat ikonu

Emeklileri sevindirecek haber! Ne kadar ek ücret alacaklar?

Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi için çalışma başlatıldı

Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi için çalışma başlatıldı. Konuyu, memur sendikaları ve Türkiye Emekliler Derneği gündeme getirdi. Bu talebin hayata geçmesi durumunda emekliler aylık 344 TL ek gelire kavuşacak.

Konuyla ilgili çalışma başlatıldı

Geçtiğimiz günlerde yine Ankara'yı mesken tutan Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen, emekliler promosyon, ikramiye, ek ödeme gibi uygulamalarla maaşlarına ilave gelir elde edebilirken, bunlara bir yenisinin daha eklenmesi için genel merkez nezdinde yoğun bir çalışma başlattıklarını bildirdi.

Başkan Degen ayrıca, Türkiye Emekliler Derneği, "Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımını, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin" çağrısını yineledi.

“Bakanlıklar nezdinde temaslarımızı sürdürüyoruz"

Emeklilerin maaş oranlarında iyileştirme yapması için hükümetten beklentilerinin devam ettiğini dile getiren Başkan Ahmet Degen, "Genel merkezimiz ile yaptığımız yoğun temas ve istişarelerden sonra üyelerimizi maddi anlamda rahatlatacak ek ödenek için genel başkanımız Kazım Ergün sıkı bir şekilde çalışıyor. Beklentimiz sadece ek ödenek değil tabiki, İntibak zamlarının da takipçisiyiz. Bu konuda da Genel Merkezimiz ve Şube Başkanları olarak gerek Türkiye büyük millet meclisinde ve gerekse bakanlıklar nezdinde temaslarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol