kapat ikonu

Emeklilere toplu ödeme yapılacak

Emeklilik için prim gününü dolduramamış olan kişilere toplu para imkanının sunulduğu açıklandı.

Emeklilik için prim gününü dolduramamış olan kişilere toplu para imkanının sunulduğu açıklandı.
 
Yıllarca çalışanların kurduğu en büyük hayal emeklilik olarak ifade ediliyor. Bu süreç içerisinde bazı kişilerin tüm şartları tamamlamış olmasına rağmen prim ödemeleri şartlarını tamamlamamış olan kişilerin hükümet tarafından koruma altına alınması için çeşitli çalışmalar yapıldı. Son olarak emeklilere toplu para ödemesinin yapılabileceği yönünde çeşitli kararlar alındı.
 
Emekli olabilmek için öncelikli olarak bazı şartların tamamlanmış olması gerekiyor. Yaş, prim günü ve prim ödemeleri bu şartlar arasında en önemli detaylar arasında yer alıyor. Ancak prim günlerinin eksik olmasından dolayı bazı kişilerin emekli olamadıkları ortaya çıktı. Sosyal Güvenlik Kurumu bu konuda birikmiş olan paraların geri ödenmesi için çalışmaların başlatıldığını ifade etti.
 
Yıllarca biriktirilmiş olan paranın emekli olmaya yeterli olmaması halinde toplu bir şekilde ödemesi gerçekleştirilmiş olacak. Bu konuda vatandaşlar daha önceki yıllarda olduğu gibi herhangi bir soru işaretine neden olmadan sorunsuz bir şekilde alabilecekleri belirlendi. Bu konuda gerekli yazılı isteğin belirtilmesinin ardından prim ödemelerinin güncellenerek verilmesi planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol