kapat ikonu

Emeklilere TOKİ'den Sevindiren Haber Geldi!

Emekliler TOKİ'nin sosyal konut projelerine başvuru yapabilecek. Emekliler için sevindiren haber bugün geldi ve başvurular bugün başladı.

  • Emlak
  • 25 Mart 2019 12:56
Yüz binlerce emeklinin uzun zamandan bu yana heyecanla beklediği TOKİ başvuruları sonunda bugün itibariyle başladı. TOKİ tarafından yapılan sosyal konut projelerine emeklilerinde başvuru yapabileceği ifade edilmişti. Bunun ardından sosyal konut projelerinden satın almak isteyen emekliler bankalara müracaat edebilecekler. Bu süreç içerisinde emekliler tarafından uzun zamandır beklenen haber sonunda geldi.
 
TOKİ 67 farklı ilde 50 bin ucuz konut satışa çıkardığını açıklamıştı. Bu konutların dar ve orta gelirli ailelere özel satışa sunulduğu ifade edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjdenin ardından başvurular başladı. Ancak bir sevindiren haber emekliler için geldi. Sosyal konut projeleri için emeklilerinde başvuru yapmaları için başvuru ağının genişletildiği öğrenildi.
 
Konutlara şimdiye kadar 200 bin kişinin başvuru yaptığı öğrenildi. Özellikle Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinde başvurular için oluşturulan yoğun bir kalabalığın olduğu görülüyor. Başvuru süresi 6 ile 22 Mart tarihleri arasında devam ediyordu. Bu süreçte oturduğu ilde 1 yıldan fazla konaklayanlar ve hiç evi olmayanlar yararlanabilecekler.
 
Başvuru Bedeli Açıklandı
 
tüm başvurular tamamlanmışken sosyal konut projelerinden yararlanmaları için sıra emeklilere geldi. Bu projeden bir pay ayrılacak. Bugünden itibaren emekliler için başvuru süreci başladı. Emeklilerin başvuruları ise 5 Nisan tarihine kadar devam edecek. Bankaya başvuru bedeli ise açıklandı. 2+1 konut başvuruları için 500 lira bedel alınırken 3+1 konutlar için 1000 lira bedel alınacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol