kapat ikonu

Emeklilere müjde! Promosyon 500 TL’ye yükseldi

Emeklilere promosyon ödemek için bankalar yeni bir yarış başlattı. İsmi açıklanmayan özel bir banka emeklilere 500 TL promosyon ödemeyi kabul etti.

  • Gündem
  • 15 Mart 2017 13:18
  • Son Güncelleme: 15 Mart 2017 15:18

Yaklaşık 12 milyon emekli vatandaş uzun zamandır hayalini kurduğu promosyon ödemelerini Mart ayından itibaren almaya başladı. Buna ilaveten bir sevindirici haber de ödenecek tutar konusunda geldi.

Tek seferde 3 yıllık dönem için maaş tutarına göre 300, 375 ve 450 TL olarak belirlenen en düşük tutarlar, bazı bankaların devreye girmesiyle birlikte yükselişe geçti. İlk artış teklifi, özel bir bankadan geldi. İsmi henüz açıklanmayan özel bir banka, maaşını transfer eden emeklilere 500 lira nakit promosyon ödemesini yapacağını, ayrıca bazı ayrıcalıklar sunacağını duyurdu.

Bu uygulamadan faydalanmak isteyen SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin 3 yıl boyunca maaşını aynı bankadan alacağına dair sözleşme imzalaması gerekiyor.

Dolayısıyla bu banka, maaşı 1.000 TL’ye kadar olanlara 30 lira, 1.000 ile 2.000 TL arasında olanlara 40 lira, maaşı 2 bin TL üzeri olanlara 50 lira ek ödeme yapacak. Promosyon ödemeleri tek seferde ve peşin olarak hesabınıza yatırılacak. Ödemeler T.C kimlik numaranızın son rakamına göre Mart, Nisan veya Mayıs ayında yatırılacak.

Diğer bankaların tutumu merak ediliyor

Promosyon ücretinin arttırılmasına ilişkin önümüzdeki günlerde başka bankaların da devreye girmesi bekleniyor. Üstelik bankalar emekli promosyonun yanı sıra kredi faiz oranı, ücretsiz işlemler ve öncelikli hizmet sağlama gibi çeşitli fırsatlar sunuyor. Promosyon anlaşması yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şu şekilde;

- Emekli promosyonu almak için en önemli kriter, bankaya 3 yıl boyunca maaşımı sizden alacağım sözünü vermeniz gerekiyor.

- Sözleşmeye imza atmadan önce iyice okuyun, sizden habersiz farklı şartlar eklenmişse kabul etmeyin.

- Bankayla 3 yıllık taahhüt imzalamış olmanız maaşınızı başka bankaya taşıyamayacağınız anlamına gelmiyor. Fakat bunun için emekli vatandaşın almış olduğu promosyonu iade etmesi gerekiyor.

- Bankalar emekliye belirtilen tutarın altında ödeme yapmayacak. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde sözleşmeyi imzalamayın ve ALO 170 hattı üzerinden şikayette bulunun.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol