kapat ikonu

Emeklilere Müjde! O Ücret Artabilir

Milyonlarca emekliye müjdeli haber verildi. Bayram ikramiyelerinin yanı sıra durum kabul edilirse ek ödemeler de yapılacak.

Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek haber geldi Emeklilere bayram öncesinde ikramiye ödemeleri yapılıyor. Bin liralık yapılacak ödemelerin yanı sıra yeni ek ödemelerin yapılması gündeme taşındı. Ek ödemeler için ise TÜED tarafından çeşitli teklifler sunuldu. Emekli maaşlarında yaşanan artışlar gibi bu bayram ikramiyelerinde de birtakım artışların yaşanması isteniyor. Talep henüz görüşme aşamasında. Olumlu ya da olumsuz herhangi bir yanıt verilmedi. Ancak taleplerin hayata geçmesi halinde Mayıs ikramiyelerinde bin 102 lira ve diğer bayram ikramiyesinde ise bin 107 lira ödeme yapılması bekleniyor.
 
Bayram ikramiyeleri artabilir
 
Bu yıl Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemelerinin hangi tarihler arasında ödeneceği belli oldu. Yapılan değerlendirmelere göre 27 31 Mayıs tarihleri arasında ödemelerin emeklilerin hesabına gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kurban Bayramı öncesinde yapılacak ödemelerin ise 5 9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Emekliler enflasyonla birlikte verilen bayram ikramiyelerin miktarının da artırılmasını istiyorlar.
 
Türkiye Emekliler Derneği bu konuda önemli açıklamalarda bulundular. 2019 yılı ve sonraki yıllar için emekli ikramiyelerinin emekli maaşları ile doğru orantılı bir şekilde artış göstermesi bekleniyor.
 
Talep görüşme aşamasında. Ancak onay aldığı takdirde yeni rakamların Ocak ve Temmuz aylarında yapılacak zamlara göre güncellenmesi bekleniyor. Emeklilere enflasyon oranlarına göre ve daha önce gerçekleştirilen toplu sözleşme çalışmalarına göre çeşitli zam farkları yansıtılmıştı. Emekliler şimdilerde gelecek görüşme sonuçlarını bekliyorlar.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol