kapat ikonu

Emeklilere 'ikramiye' müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 30 yıldan fazla hizmet vermiş emeklilere ikramiye ödeneceğini ve bu kapsamda toplam 2,5 milyar lira ödeme yapılacağını açıkladı.

Star Gündem'de yer alan habere göre, Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada 30 yıldan fazla hizmet vermiş emekli vatandaşların hizmet sürelerine karşılık gelen ikramiyelerin ödenmeye başlandığını ve bu kapsamda emekli vatandaşlara toplam 2,5 milyar liralık bir ödeme yapılacağını açıkladı.
 
Gazetecilere yaptığı açıklamada 30 yıldan fazla hizmet vermiş emekli vatandaşların almaları gereken ikramiye payını almadığını hatırlatan Müezzinoğlu yapılan düzenleme ile vatandaşlara haklarının verileceğini kaydetti.
 
Düzenlemeyle emekli memurlara 30 yılın üzerindeki hizmet sürelerinin de ikramiye olarak ödenmesinin sağlandığına işaret eden Müezzinoğlu,
 
"Memur emeklilerimize 30 yılın üzerindeki hizmet sürelerine karşılık gelen ikramiyelerini ödemeye başladık. Yaklaşık 2,5 milyar gibi bir rakam bu kapsamadaki emeklilerimize ödenecek. Bu konudaki mağduriyetlerin giderilmesinden ve memur emeklilerine haklarının verilmesinden dolayı mutluluk duyuyorum." dedi.
Kaynak: Star Gündem
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol