kapat ikonu

Emeklilere Fark Müjdesi Verildi

Temmuz ayında rekor zam alan binlerce memur ve emekli için yeni müjde verildi. Bu süreçte farkların yatırılması amaçlanıyor.

Temmuz ayında rekor zam alan binlerce memur ve emekli için yeni müjde verildi. Bu süreçte farkların yatırılması amaçlanıyor.
 
Milyonlarca memur ve emekli için Temmuz ayında rekor zam verildi. Böylece emeklilerin yüzü güldü. Zam oranları enflasyon rakamlarının yüksek çıkması ile birlikte beklenmedik bir şekilde artmıştı. Yapılan hesaplamalar çerçevesinde en düşük memur zammının 2 bin 893 lirayken zamlarla birlikte 3 bin 133 liraya kadar yükselmesine karar verildi.
 
Yeni zamların eklenmesi ile birlikte en düşük memur aylığı da bin 978 liradan yükselerek 2 bin 149 liraya kadar yükselecek. Maliye Bakanlığı milyonlarca kişi tarafından heyecanla beklenen açıklamayı yaptı. Enflasyon farkı ile birlikte ortaya çıkan zam farkının maaşlara kısa sürede yatırılmasına karar verildi.
 
Memur emeklileri maaşlarını ayın 1'i ile 5'i arasında alıyorlar. Enflasyon ise 3'ünde belirlendiği için maaşlara yansımamıştı. Bunun üzerine Ağustos ayında farkın yatırılması bekleniyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından farkların yatırılacağı tarih kesin olarak açıklanacak. Bu sayede farklar yakın zamanda yatırılmış olacak.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol