kapat ikonu

Emeklilere Bayram Müjdesi Verildi!

Sosyal Güvenlik Kurumu Ramazan Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladı ve bayram ikramiyelerinin yatırılması beklenen tarihi açıkladı.

Bu yıl belirlenen rakamlara göre tam olarak 12.5 milyon emeklinin bayram ikramiyesi alması bekleniyor. Her dini bayram öncesinde emeklilere verilen bin liralık bayram ikramiyesi pek çok kişinin bayram öncesinde derin bir nefes almasını sağlıyor. İkramiyelerin yatırılacağı tarih Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından çalışmaların tamamlanması üzerine açıklandı. Bunun üzerine 27 ile 31 Mayıs tarihleri arasında Ramazan Bayramı henüz gelmeden birkaç gün önce emekli ikramiyelerin tamamının yatırılması bekleniyor.
 
Emeklilere yapılacak ikramiye ödemeleri için sadece bir bayram öncesinde 12 milyar liranın üzerinde bir miktarın ödeneceği ifade edildi. Maaşı 600 lira ile 999 lira arasında olan 220 bin emeklinin ikramiye miktarı da bu yıl bin liraya çıkarıldı. Böylece emekliler arasında ayrım yapılmadan herkesin bin lira bayram ikramiyesi alması bekleniyor.
 
Emekli aylığı bu yıl bağlanan emeklilerde hemen ikramiye imkanlarından sorunsuz bir şekilde faydalanabilecekler.
 
Eş ve Çocuklara da Verilecek
 
Emeklilerin bu ikramiyeyi hak etmelerinin ardından vefat eden kişilerin çocuklarına ya da eşlerine de bu miktarın eksiksiz bir şekilde ödeneceği ifade edildi. Dul ve yetimler ikramiyelerden kendilerin düşen hisseleri oranında faydalanmış olacaklar. Bayram öncesinde pek çok kişinin masraflarını sorunsuz bir şekilde karşılamaları ve bayramı daha rahat bir şekilde geçirmeleri amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol