kapat ikonu

Emeklilere Aile Yardımı Gelebilir! 344 Lira..

Memurlara her ay sorunsuz bir şekilde ödenen eş ve çocukları kapsayan aile yardımının emeklilere de getirilmesi için KPDK tarafından bir talep çalışması oluşturulacak.

Memurlara uzun yıllardır verilen aile yardımının son yıllarda emeklilere de verilmesi için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Eğer tüm iddialar gerçekleşir ve emeklilerinde aile yardımı almaları sağlanırsa bu süreçte emekli aylıklarında ciddi artışlar meydana gelecek. KPDK tarafından bu talebin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların gerçekleştirileceği öğrenildi. Emekliler ise gelebilecek güzel haberleri büyük bir heyecanla bekliyorlar.
 
Bir süredir memur sendikaları ve Türkiye Emekliler Derneği tarafından aile yardımı konusunda yeni çalışmaların yapılması için çalışmalar gündeme taşınmıştı. Aile yardımının emeklilere de verilmesi yönünde talepler oluşturuldu. Bu konuda Türkiye Emekliler Derneği önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında 'Kamu çalışanlarına eksiksiz bir şekilde ödenen aile yardımının tüm emeklilere gelmesi için devlet büyüklerinden destek bekliyoruz' ifadelerini kullandılar. KPDK tarafından düzenlenecek olan toplantıda konunun görüşülmesi bekleniyor.
 
Çocuk Eş Yardımlarının Hesaplanması Bekleniyor
 
Memurlara her ay aile yardımı adı altında çeşitli hesaplamalar yapılarak ödemeler gerçekleştiriliyor. Bu durum eş ve çocuk durumuna göre değişiklik gösteriyor. Çalışmayan eşler için aylık 278,69 lira verilirken çocuklar için 0-6 yaş için 65,30 lira ve 6 yaş üzeri çocuk için 32,65 lira veriliyor.
 
Eşi çalışmayan ve iki çocuk babası olan bir memur aylık ortalama 409,29 lira aile yardımını maaşına ek olarak alıyor. Taleplerin sorunsuz bir şekilde hayata geçmesi halinde eşi çalışmayan ve iki çocuğu bulunan bir emeklinin aylıklarında 343 lira 99 kuruş bir artışın yaşanması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol