kapat ikonu

Emeklilerden hacze dikkat uyarısı!

Yasalara göre emekli maaşlarına herhangi bir haciz işlemi yapılmazken yeni yasalarla birlikte artık emeklilerin haciz işlemlerine dikkat etmeleri gerekecek.

Yasalara göre emekli maaşlarına herhangi bir haciz işlemi yapılmazken yeni yasalarla birlikte artık emeklilerin haciz işlemlerine dikkat etmeleri gerekecek.
 
Emekliler son dönemlerde maddi açıdan çeşitli zorluklar yaşamaya başladılar. Özellikle kredi kartı ve kredi kartı borçları ile uğraşan emeklilerin bu süreç içerisinde bazı sıkıntılar yaşadıkları öğrenildi. Zamanında ödenmemiş olan faturaların ilerleyen dönemlerde çeşitli zorluklara sebep olmasından dolayı bazı önlemlerin alınmasını gerekli hale getirdi.
 
Emeklilerin haklarını korumak için maaşlarına haciz koyma işlemlerinin engellendiği öğrenilmişti. Ancak bazı durumlarda emeklilerin bazı sorunlarla karşı karşıya kaldıkları ortaya çıktı. Emeklilerin kendilerine imzalatılan belgeleri okumadıkları ve okumadıkları için haciz işlemleri ile uğraştıkları belirlendi.
 
İmzaladıkları belgeleri okumadıkları için bu süreç içerisinde emeklilerin büyük kısmı maaşlarında bloke ya da kesinti gibi olumsuz durumlarla karşılaştıkları belirlendi. Ancak emeklilerin maaşlarına el koymak kesinti yapmak için rıza şartı aranıyordu. Yeni alınan bir karar sonrasında emeklilerin daha dikkatli olmaları gerekecek. Artık bankaların haciz işlemleri daha kolay bir hal alıyor. Emeklilerin bu konuda imzaladıkları belgeleri detaylı bir şekilde okumaları ve incelemeleri gerekecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol