kapat ikonu

Emekliler İkinci Müjdeyi Bekliyorlar

Temmuz ayında rekor bir zam seviyesine ulaşan emekliler bu süreçte Ağustos ayında verilecek bin liralık ikramiyeyi bekledikleri öğrenildi.

Temmuz ayında rekor bir zam seviyesine ulaşan emekliler bu süreçte Ağustos ayında verilecek bin liralık ikramiyeyi bekledikleri öğrenildi.
 
Milyonlarca emekli Temmuz ayında şimdiye kadar verilen rekor zam oranı ile son derece mutlu olduklarını ifade etmişlerdi. Zamlı fiyatların bu süreç içerisinde farklarla birlikte verileceği ifade edildi. Gelecek ayda ise memur ikramiyelerinin verilmesi için gerekli çalışmalar başlatıldı.
 
Emekliler büyük bir heyecanla gelecek ay verilecek bin liralık emekli ikramiyelerini bekliyorlar. Emekli ikramiyelerinin tam olarak hangi tarihte verileceği henüz açıklanmadı. Bunun üzerine Sosyal sigortalar Kurumu tarafından net olarak ilerleyen günlerde hangi tarihte ödemelerin yapılacağı merak konusu haline geldi.
 
Ödemelerin ilk hafta yapılacağına dair bazı açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalarla birlikte Kurban Bayramı öncesinde bin liralık emekli maaşlarının verilmesi planlanıyor. Emeklilerin bayrama hazırlık yapmaları adına ödemelerin öncesinde yapılması bekleniyor. Ağustos ayında maaşlarla birlikte Temmuz ayında verilen zam farklarının da ödenmesi beklentiler arasında yer alıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol