kapat ikonu

Emekliler İçin Promosyon Yarışı Hızlandı!

Bankalar çalıştıkları emekli sayısını artırmak için promosyon tekliflerini sunmaya başladılar. Bu süreçte promosyon miktarları artırılmaya başlandı.

Emeklilerin sayısının giderek artmasından dolayı bankalar müşteri portföyünü geliştirmek için emeklileri bünyesine katmak için büyük bir yarış içerisine giriyorlar. Bu süreç içerisinde Türkiye'de bulunan pek çok bankanın kendi içerisinde büyük bir yarış içerisine girdikleri tespit edildi. Bu yarışta emeklileri kendi bünyelerine çekmek ve emekli maaşlarını kendi bankalarından vermek için çeşitli promosyon kampanyaları düzenlemeye başladılar.
 
Emekliler ise bankaların tüm tekliflerini inceledikten sonra kendilerine en yakın olan ve en karlı olan teklifi seçerek banka seçimini tamamlıyorlar. Bu süreçte bahar aylarının gelmesi ile bankaların teklifleri de tekrar gündeme gelmeye başladı. Bazı bankalar emekli maaşını kendi bankalarından alan müşterileri için promosyon miktarını 600 liraya çıkardığını açıkladı.
 
Bankalar Promosyon Miktarlarını Açıkladılar
 
Bayramlarda hükümet tarafından verilmesi planlanan bayram ikramiyesinin yanı sıra mevcut durumda bulunan emekliler maaşlarını taşımalarının ardından alacakları promosyon miktarları ile birlikte ek gelir elde etmeyi amaçlıyorlar. Böylece daha karlı bir hale geçiyorlar.
 
Emekliler 3 dönem için bankalarla anlaşma yapmak zorundalar. gerekli anlaşmayı yapmaları halinde ise sisteme ve maaşlarına göre promosyon miktarlar 300 375 ve 400 olarak değişiklik gösteriyor. Emeklilerden aldıkları payları artırmak isteyen bankalar ise harekete geçtiler. Bahar gelirken banka promosyon yarışı da başladı. Bankalar arasında meydana gelen rekabetten dolayı promosyon miktarlarının artırıldığı tespit edildi. Emekliler ise bu süreçte bankaların tekliflerini tek tek değerlendirmeye başladılar.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol