kapat ikonu

Emekliler İçin Ekim Ayı Bekleniyor

Emeklilerin yaşa takılma süreci Ekim tarihi ile sona erecek gibi görünüyor. Bunun üzerine 1 Ekim tarihinde mecliste görüşülmesi bekleniyor.

Emeklilerin yaşa takılma süreci Ekim tarihi ile sona erecek gibi görünüyor. Bunun üzerine 1 Ekim tarihinde mecliste görüşülmesi bekleniyor.
 
Pek çok çalışanın en çok yaşadığı sorunların başında yaşa takılma meselesi geliyor. Bunun üzerine emeklilikte yaşa takılanların yapmış oldukları şikayetlerin meclisin açılması ile birlikte ilk görüşülecek konular arasında yer alması bekleniyor.
 
Daha önce yapılan değişiklikler sonrasında hem kadınlar için hem de erkekler için emeklilik yaşının değiştiği ifade edilmişti. Bunun ardından emeklilik yaşının mecliste yapılacak görüşmelerin ardından yeniden değiştirilmesi ve pek çok konuda yeniden değişiklik yapılması amaçlananlar arasında yer alıyor.
 
Geçtiğimiz dönem yaş konusunda ilk teklifin Ak Parti ile ittifak yapan MHP cephesinden geldiği ifade edilmişti. Ancak mecliste yapılan görüşmeler sonrasında 4 partinin de emeklilikte yaşa takılma konusunda aynı fikirde olduğu ve yeni çalışmaların yapılmasının gerekli olduğunu savundukları ifade edilmişti. Bunun üzerine 1 Ekim tarihinde açılacak mecliste bu süreçte emeklilik yaşı konusunun yeniden gündeme gelmesi planlanıyor. Bu durum emekliler için bir umut ışığı olarak değerlendirildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol