kapat ikonu

Emekliler Ek Ödemelerini Aldılar

30 yıldan fazla kamuda çalışmış ancak 30 yıllık emekli ikramiyesi almış olan binlerce emekliye ek ödemeleri yapıldı.

30 yıldan fazla kamuda çalışmış ancak 30 yıllık emekli ikramiyesi almış olan binlerce emekliye ek ödemeleri yapıldı.
 
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uzun bir zamandır emeklilerin şikayetlerinin ardından bazı hataların yapıldığı tespit edilmiş ve bu hatanın fark edilmesinin ardından binlerce emeklinin ek ücret alması gerektiği tespit edilmişti. 30 yılın üzerinde kamuda görev yapmış binlerce emeklinin emekli ikramiyelerinin 30 yılın üzerinden hesaplandığı tespit edildi. Bunun ardından aradaki yılların fark ödemelerinin de yapılması amaçlanıyordu.
 
30 yıldan fazla çalıştığı tespit edilen binlerce emekliye gerekli duyurular yapıldı. Yapılacak başvuruların ardından ödemelerin yapılacağı tespit edilmişti. 450 bin emeklinin bu durumdan yararlanacakları açıklandı. Son başvuru tarihi ise 29 Ocak olarak belirlendi. Bu tarihten sonra başvuru yapmayan emeklilerin ödemelerini almaları mümkün olmayacak.
 
Şimdiye kadar yapılan değerlendirmelerin ardından emeklilere toplam 1 milyarın üzerinde ödeme yapıldı. en az 100 lira olmakla birlikte 14 bine kadar ödemelerin çıkabileceği ve son derece yüksek rakamların ortaya atıldığı ifade edildi. Ödemelerin yapılabilmesi için gerekli mercilere başvuruların yapılması şartı getirildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol