kapat ikonu

Emekliler Ek Ödeme Hesaplıyorlar

Enflasyon oranlarının açıklanması ile birlikte zamlı maaşlar belli oldu. Ancak şimdide emekliler ek ödeme zamlarını hesaplamaya başladılar.

Enflasyon oranlarının açıklanması ile birlikte zamlı maaşlar belli oldu. Ancak şimdide emekliler ek ödeme zamlarını hesaplamaya başladılar.
 
Yeni yılla birlikte binlerce emekli maaşlarına gelecek olan zamların miktarını merak ediyorlardı. Ocak ayının girmesi ile birlikte enflasyon oranları açıklandı ve emekliler altı aylık süreçte alacakları maaş zammını hesaplamış oldular. SSK ve Bağkur emeklileri yeni yıla yüzde 5.59 oranında zam aldılar. Memur ve memur emekliler ise bu süreçte sözleşmede belirlenen yüzde 4 oranında zam miktarına ek olarak yüzde 1.69 oranında fark aldılar.
 
Emekliler zam oranlarını öğrendikten sonra şimdi merakla verilecek olan ek ödemelerin miktarını beklemeye başladılar. Emekliler için yüzde 4 oranında bir ek ödemenin yapılması bekleniyor. Maaşlara zam gelmesi ile birlikte ek ödemelerinde zamlanmasına karar verildi. emeklilerin alacakları ücret miktarı bu zamla birlikte artmaya başladı. Emeklilerin zamlı maaşlarını ne zaman alacakları da merak konusu oldu. SSK ve Bağkur emeklilerinin 15 Ocak'ta alması beklenirken memur ve memur emeklileri bu ay zamsız maaş aldılar. Ancak bir sonraki ay zam farkı ile birlikte daha fazla ödeme yapılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol