kapat ikonu

Emekliler Bayram İkramiyelerini O Tarihte Alacaklar!

Emeklilere her bayram öncesinde verilen bayram ikramiyelerinin kesin olarak ödeneceği tarih sonunda açıklandı!

Her dini bayram öncesinde geçtiğimiz yıl alınan bir karar sonrasında emeklilere bayram ikramiyesinin verilmesine karar verilmişti. Bu yıl yaklaşık 12 milyon emekliye bayram ikramiyesi verilecek. Ancak tam olarak ne zaman ödemelerin yapılacağı konusunda emekliler merak içerisinde bekliyorlardı. Sonunda merakla bekledikleri sorunun cevabı bugün gerçekleştirilen yazılı bir açıklama sonrasında verilmiş oldu.
 
12 milyon emekliye verilecek toplam 10.7 milyar liralık ikramiye ödemesinin 31 Mayıs tarihinde verileceği öğrenildi. Emekli Sandığı'na üye olan emeklilerin aylıklarının her ayın 1'i ile 5'i arasında aldıkları bilinirken Ramazan Bayramı dolayısıyla bu aya özel olarak 3 Haziran günü yani Ramazan'ın son günü yapılmasına karar verildi.
 
'Emeklilerin Yanında Olacağız'
 
Bakan Selçuk yaptığı yazılı açıklamada emeklileri mağdur etmemek adına her türlü çalışmanın yapıldığını ifade etti. Özellikle çalışarak ülkenin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sunan, çeşitli emekler veren emeklilerin ikramiyelerini güle güle kullanmaları gerektiğini ifade etti. Şimdiden emeklilerin ve ailelerin bayramını kutlayan Bakan Selçuk bundan sonraki süreçte de her durumda emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini açıkladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol