kapat ikonu

Emekli Zam Oranları Açıklandı

Emeklilerin Temmuz ayında almaları beklenen zam miktarı hesaplanırken aynı zamanda enflasyon zammı alacakları da ifade edildi.

Emeklilerin Temmuz ayında almaları beklenen zam miktarı hesaplanırken aynı zamanda enflasyon zammı alacakları da ifade edildi.

Temmuz ayı yaklaşırken binlerce emekli tarafından heyecanla yapılacak zam miktarı bekleniyor. Hükümet tarafından memur emeklileri için yüzde 3.5 oranında zam farkı almayı beklerken enflasyon farkının da zam olarak yansıtılacağı müjdesi verildi. Bunun üzerine durum pek çok emekli için umut ışığı haline geldi.

Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından SSK ve Bağkur emeklileri için almaları beklenen zam miktarının yüzde 6.39 oranında gerçekleşeceği ifade edildi. Daha önce Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalarda enflasyonun haziran ayında sıfırlanması halinde de enflasyon farkının belirli bir oranda maaşlara zam olarak yansıtılmasına karar verilmişti. Bunun ardından memur emeklileri için yüzde 2.39 oranında bir enflasyon zammının oluştuğu ve maaşlara eklenmesinin beklendiği ifade edildi.

Son olarak zam oranları memur emeklileri için yüzde 6.77 seviyelerine kadar ulaşabilir. Yapılacak olan zamların kesin miktarları 3 Temmuz tarihinde açıklanmış olacak. Emekliler için ek ödeme miktarları da yapılacak çalışma sonrasında zamlarla birlikte artırılmış olacak. Böylece çifte zam heyecanı yaşanacak.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol