kapat ikonu

Emekli promosyonu alabilmek için gerekli şartlar

Emekli promosyonları vatandaşların T.C kimlik numaralarındaki sıraya göre mart, nisan, mayıs aylarında dağıtılacak. Ancak emekli promosyonu alabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor.

  • Kredi
  • 16 Şubat 2017 17:44
  • Son Güncelleme: 16 Şubat 2017 17:46
Emekli promosyonu alabilmek için gerekli olan şartlar
 
1.Emekli maaşınızı aldığınız ya da daha sonradan promosyon almak için tercih ettiğiniz bankaya 3 yıl boyunca başka bir bankaya hesabınızı taşımayacağınıza dair söz vermeniz ve bir taahhütname imzalamanız gerekiyor.
 
2. Kategori sitemine göre size verilecek olan 300-450 lira arasındaki promosyon ödemeniz için sözleşme imzaladığınız bankaya başka bir bankaya geçtiğiniz takdirde emekli maaşınızdan verilen promosyonun geri alınacağını kabul etmeniz gerekiyor.
 
3. Düzenli olarak ödemekte olduğunuz, elektrik, su, telefon, doğalgaz faturalarınızdan en iki tanesi için otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor.
 
4.Emekli promosyonu alabilmek için söz verdiğiniz bankadan kredi kartı sahibi olmanız ya da kredili mevduat hesabı (ek hesap) açtırmanız gerekiyor.
 
Yukarıda sayılı olan şartları yerine getirmeyen emekli vatandaşlar emekli promosyonu ödemesinden yararlanamayacak.
 
Emekli promosyonları için sözleşme 3 yıl için yapılacak ve tek seferde ödemeler emekli maaşına yansıtılacak. 3 yıllı k300 lira promosyon alması uygun görülen bir emekli vatandaş 1 yıllık sadece 100 lira ödeme alabilmiş olacak.
 
Ekonomi24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol