kapat ikonu

Emekli promosyonlarında son durum

Emekli promosyonlarında son aşamaya gelindi. Bayram sonuna kadar emeklilerin sözleşmelerini gerçekleştirerek promosyonlarını alması planlanıyor. SGK için 900 lira, Bağ-Kur için 600 lira promosyon verileceği öngörülüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile özel bankalar ve kamu bankaları arasındaki emekli promosyonları pazarlığı devam ediyor. En son alınan karara göre emeklilere en az 900 lira promosyon verilecek. Bu tutar SGK emeklileri için geçerli alacakken Bağ-Kur emeklileri için de en az 600 lira promosyon verilmesi planlanıyor.
 
Uzun süredir devam eden pazarlıklar sonucunda en az 900 lira olarak belirlenen promosyonlarda sona gelindi. Bayram sonunda emeklilerin promosyonlarının hesaplarına yatırılması planlanıyor. Emekliler diledikleri bankaya başvurarak ve 3 yıl kalma sözü vererek sözleşme imzaladıktan sonra emekli maaşlarını aldıkları tarihte maaşlarına ek olarak promosyonlarını da alacaklar. Bu promosyonlar 3 yıl içinde sadece bir kez verilecek. 3 yılın sonunda sözleşme dolduktan sonra emekli vatandaşlar dilerlerse aynı bankalarında devam edebilecek ya da başka bir bankaya geçiş yapabilecekler.
 
Bankalar arasında oluşacak rekabet ortamından dolayı bazı bankaların 900 lira üzerinde de promosyon verebileceği ya da promosyonları daha çekici hale getirebilmek maksadıyla bir takım kampanyalar gerçekleştirme yoluna gideceği de tahmin ediliyor. Bu durumda bazı bankalar kendi koşullarına göre promosyonları 3 taksit halinde de ödeyebilecekler.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol