kapat ikonu

Emekli promosyonlarında son dakika gelişmesi: Bazı şartlar kaldırıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu emekli vatandaşlar arasında tepki toplayan ve promosyon alınmasının engelleyen kredi kartı alma, kredili mevzuat hesabı açma ve faturaları otomatik ödemeye bağlama gibi caydırıcı şartlar tamamen

  • Gündem
  • 24 Şubat 2017 17:01
  • Son Güncelleme: 24 Şubat 2017 17:18
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu emekli promosyonlarıyla ilgili yepyeni bir gelişme açıkladı. Yaklaşık 12 milyon kişiyi ilgilendiren emekli promsoyonlarınnı dağtıtımı mart, nisan ve mayıs aylarında gerçekleştirilecek.
 
Bu kapsamda emekli promsoyonu almak için başvuruda bulunan emekliler bankaların kendilerine koştuğu şartlar karşısında promosyon hayalinde vazgeçmişti. Bunun üzerine faturalara otomatik talimat verilmesi şartı ve kredi kartı veya kredili mevduat hesabı açtırma şartı kaldırıldı.
 
Hürriyet'te yer alan habere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milyonlarca emekliyi ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Emeklilere promosyon ödemesinde, bankaların istediği fatura ve kredi kartı şartı kaldırıldı.

 

Kredili mevduat hesabı, kredi kartı ve fatura şartlarıtamamen kaldırıldı

 
Bakan Müezzinoğlu, İstanbul'da katıldığı bir toplantıda, gazetecilerin sorusu üzerine, emekliye promosyon ödemesinde fatura ile kredi kartı veya kredili mevduat hesabı şartlarının tümden kaldırıldığını açıkladı.
 
Bakan Müezzinoğlu, 3 yıl o bankada kalma taahünde bulunan emeklilerin promosyondan yararlanacağını açıkladı. Promosyon düzenlemesi 11 milyon 750 bin emekliyi kapsıyor.
 
1000 lira altında emekli maaşı alanlara 300 lira; 1000-2000 lira arası 375 lira; 2000 lira üzerine 450 lira promosyon ödemesi yapılıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol