kapat ikonu

Emekli promosyonlarında flaş gelişme!

Türkiye Bankalar Birliği, 30 Haziran’a kadar taahhütname verme süresi olan emekli promosyonlarını onay beklemeden hesaplara yatıracağını açıkladı.

  • Sektörel
  • 19 Mart 2020 16:49
  • Son Güncelleme: 19 Mart 2020 16:52

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarlarının hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

TÜRKİYE BABNKALAR BİRLİĞİ AÇIKLAMASI

TBB yaptığı açıklamada, “Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilere promosyon ödemesi taahhütname onayı alınmak koşuluyla yapılmaktadır.

Onay bankalar tarafından şube dışı kanallardan (ATM, İnternet/Mobil Bankacılık, SMS, Müşteri İletişim Merkezi) alınabilmekle birlikte, emeklilerimizin yoğunlukla banka şubelerini ziyaret ederek onay verdikleri görülmektedir.

Son dönemde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle, risk grubu içerisinde yer alan emeklilerimizin toplu taşıma gibi kalabalık ortamlara girerek sağlıklarını tehlikeye atmalarını önlemek amacıyla promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarlarının hesaplarına yatırılmasına karar verilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

MAAŞINI FARKLI BANKAYA TAŞIMA HAKKI SAKLI

TBB açıklamasında ayrıca, “Maaşını farklı bankaya taşımak isteyen emeklilerin promosyonlarını kıstelyevm iade etmek koşulu ile maaşlarını aktarma hakkı her zaman saklı tutulacaktır." ifadelerine de yer verdi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol