kapat ikonu

Emekli maaşları ödeme tarihleri belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu dünkü açıklamasında emeklilere müjdeyi verdi. Emekli maaşları bu yıl bayramdan önce yatacak. Peki, hangi emekli ne zaman maaş alacak?

Emekliler bu ay maaşlarını bayram dönemine denk geldiği için erken alacaklar. Konuyla ilgili açıklamayı dünkü konuşmasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptı. Müezzinoğlu emekli maaşlarının bu ay erken yatacağını duyurdu.

Ödemeler ne zaman gerçekleşecek?

 
Star Gündem'de eyr alan habere göre, SSK emekli, dul ve yetim aylığı alanların 24-26 Haziran tarihleri arasında ödenmesi gereken gelir, aylık ödemeleri, tahsis numarasının son rakamı 4 olanlar için 21 Haziran'da, 2 olanlar için 22 Haziran'da, 0 olanlar için 23 Haziran'da gerçekleştirilecek.
 
BAĞ-KUR emekli, dul ve yetim aylığı alanların 25-28 Haziran'da ödenmesi gereken gelir, aylık ödemeleri ise tahsis numarasının son rakamı 5, 7 ve 9 olanlar için 20 Haziran'da, 1 ve 3 olanlar için 21 Haziran'da, 4, 6 ve 8 olanlar için 22 Haziran'da, 0 ve 2 olanlar için 23 Haziran'da yapılacak.
 
Emekli Sandığı emekli, dul ve yetim aylığı alanların 1, 2 ve 3 Temmuz'da ödenmesi gereken aylıkları 22 Haziran'da, 4 ve 5 Temmuz'da ödenmesi gerekenlerin aylıkları da 23 Haziran'da yatırılacak.
 
Ayrıca kurumdan aylık almakta olan emekli, dul ve yetimlerin aylıkları da Ramazan Bayramı'ndan önce ödenmiş olacak.
Kaynak: Star Gündem
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol