kapat ikonu

Emekli maaşları erken ödenecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kurban Bayramı'nın emekli maaşı ödemelerinden daha önce bir tarihe denk geldiği için bu ay emekli ödemeleri erken yapılacak.

Bayram tatilinin emeklimaaşı ödemelerinden daha önce başlaması nedeniyle Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, bu ay yapılacak olan emekli aylığı ödemeleri bayram öncesi tarihe çekilecek. Emekli vatandaşlar yaklaşık 1 hafta daha önce emekli maaşlaırnı alabilecekler.
 
Maaş ödemelerinin gerçekleştirileceği tarihler ise 28-29 Ağustos idari izin tarihleri olacak. Emekli vatandaşlar bağlı oldukları bankalardan emekli aylıklarını alabilecekler.
 
Hürriyet'te yer alan abere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli aylıklarının ödeme döneminin Kurban Bayramı resmi tatil dönemine gelmesi nedeniyle ödemelerin erken yapılacağını açıkladı.
 
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Emeklimizin 3.94 milyar TL tutarındaki gelir ve aylıkları Kurban Bayramı öncesinde ödenmiş olacaktır" denildi.
 
Maaş ödemeleri 28 ve 29 Ağustos'ta yapılacak. Emekliler bayramdan önce emekli ömaaşlarını alabilmiş olacaklar.
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında dün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, 30 Ağustos ve kurban bayramları tatillerinin birleştirilerek, bayram tatilinin 10 güne çıkarılması kararı alınmıştı.
Hürriyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol