kapat ikonu

Emekli maaşını artırmanın yolları açıklandı

Sosyal Güvenlik Uzmanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında emeklilikte maaşları artırmanın bazı yolları olduğu açıklandı.

Sosyal Güvenlik Uzmanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında emeklilikte maaşları artırmanın bazı yolları olduğu açıklandı.
 
Çalışanların çalıştıkları süre boyunca hayalini kurdukları emekliliğe ulaşırken emekli maaşlarını biraz olsun artırma ve rahat bir yaşam sürme imkanları bulunuyor. Pek çok kişi tarafından bilinmeyen yöntemlerin ardından Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar konu hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamalarında SGK'lı olan vatandaşların 45 yaşından sonra karar vererek Bağkur'lu olmaları halinde emekli maaşlarında gözle görülür bir artışın yaşanabileceği tespit edildi. Bunun ardından emekli maaşlarında yaşanan artışın emeklilik sürecinde kişileri olumlu olarak etkileyebilecekleri öğrenildi.
 
Sosyal Güvenlik Uzmanı tarafından yapılan açıklamaların pek çok kişi tarafından bilinmediği ortaya çıktı. Bu süreç içerisinde SGK'lı olan vatandaşların emekliliklerinde Bağkur'lu olan vatandaşlara göre çok daha az emekli maaşı aldığı tespit edildi. Bu süreçte SGK'lı olan vatandaşların yapılan yeni düzenlemeler ve prim siteminin değişmesi sonrasında maaşlarında gözle görülür bir düşüş meydana geldi. Bu düşüş emekliler için olumsuz bir durum olarak değerlendiriliyor.
 
Yapılan uyarılar sonrasında vatandaşların 45 yaşından sonra SGK'lı olmaktan vazgeçip Bağkur'lu olmaları halinde 15 yıl Bağkur'lu olarak kaldıktan sonra eski sisteme göre çok daha yüksek maaş alabileceklerini ortaya koydu. Aynı zamanda belirli bir süreden sonra emekliliğe az bir süre kalmışken bu süreçte yüksek prim ödemeyi kabul eden kişilerinde emekliliklerinde maaşlarını yükseltme şansları bulunuyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol