kapat ikonu

Emekli 'ikramiye' bekliyor

Sendikalar ve hükümet arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen konulardan bir tanesi de emekliye ikramiye verilmesi oldu. Haberi alan emeklileri ikramiye heyecanı sardı.

  • Gündem
  • 17 Ağustos 2017 16:29
  • Son Güncelleme: 18 Ağustos 2017 15:32
Toplu sözleşme sırasında konuşulanlar arasında yer alan ikramiye isteği, SSK ve BağKur’lu emekliler içinde merakla beklenilen bir konu halini aldı.
 
Sendikalarla hükümet arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde masada konuşulanlar arasında ikramiyeler mevzusu da yer aldı.
 
Sonrasında Türkiye Emeklileri Derneği’nin memur ve emeklileri için görüşülen ikramiye İşçi ve BağKur’lu emeklilere de yılda 2 defa olmak üzere yansıtılmalı açıklaması SSK ve BağKur emeklilerini de heyecanlandırdı. Şimdi onların da gözü kulağı ortaya çıkacak olan kararda.

 

Karar 21 Ağustos tarihinde açıklanıyor

 
2 yıl önce memur emeklileri için görüşülen ve kabul edilen promosyon SSK ve BağKur emeklileri içinde geçerli hale getirilmişti. Şimdi aynı durumun söz konusu ikramiyeler içinde olacağı beklentisini oluşturdu. Memur ve emeklileri için konuşulan ikramiye tüm emekli vatandaşlar için geçerli olur mu bilinmez ama şimdiden merakların oluştuğu kesin gibi.
(Posta)
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol