kapat ikonu

Elektrik Kesintilerinde Yeni Dönem Başlıyor!

Elektrik kesintilerinin çeşitli sıkıntılar yaşattığı bilinirken yetkililer tarafından konu hakkında bir çalışma yapılacağı müjdesi verildi. Bunun üzerine elektrik kesilmeden önce gerekli uyarılarla bilgi verilecek.

Elektrik kesintilerinin çeşitli sıkıntılar yaşattığı bilinirken yetkililer tarafından konu hakkında bir çalışma yapılacağı müjdesi verildi. Bunun üzerine elektrik kesilmeden önce gerekli uyarılarla bilgi verilecek.
 
Elektrik kesintisi hayatımızın büyük bir kısmını etkiliyor. Teknoloji ile iç içe yaşadığımız şu dünyada meydana gelebilecek elektrik kesintileri hayatı adeta felç ediyor. Bunun ardından Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen konu hakkında önemli bir açıklama yaptı. Elektrik sistemleri hakkında önemli bir çalışma yaptıklarını belirterek bu yıl sonlanmadan çalışmalarında tamamlanmasının planlandığını açıkladı. 2018 yılından itibaren teknolojik gelişmelerin son noktasına kadar kullanılabileceği belirtildi.
 
Geçtiğimiz ay düzenlenen basın toplantısında hazırlanan yeni çalışma planları hakkında bilgi verildi. Elektrik dağıtım şirketlerinin yükümlülüklerinden söz edildi. Planlamalar çerçevesinde şirketlerin sadece şebeke yatırımları için harcadıkları paralar açıklandı. Şebeke yatırımları için 3.7 milyar liranın harcandığı açıklandı. Yeni yıllar birlikte yatırımların son derece güçlü olması beklenirken yeni çalışmalar heyecan verici olarak adlandırıldı. Geçtiğimiz yıl 4 milyar liralık yatırım yapılırken bu rakamın gelecek yıl 5 milyar liraya kadar çıkarılmasına karar verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda yatırımların vatandaşların memnuniyetlerini sağlamak açısından önemli olduğu dile getirildi. Elektrik kesintilerinin günümüzde hayatı olumsuz yönde etkilediği belirtilirken bu süreç içerisinde yatırımların elektrik kesintilerini önlediği ortaya konulmuş oldu.
 
Elektrik kesintilerinin önceden belirlenmesi ve en azından vatandaşların konu hakkında uyarılması için yeni bir çalışma üzerinde duruluyor. Bu çalışma ile birlikte vatandaşların yaşadıkları mağduriyetlerde ortadan kaldırılmış olacak. Yapılan yatırımların kalitesi arttığından dolayı son yıllarda elektrik kesintileri de azalmaya başladı. Ancak henüz yeterli ve beklenilen seviyeye gelmediğinden dolayı çalışmaların devam etmesi planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol