kapat ikonu

Elektrik abonelerine çağrı: 'Faturanı kap gel'

Tüketici Hakları Derneği elektrikten elde edilen haksız kazançları geri alabilmek için elektrik abonesi vatandaşları Enerjisa Başkent Elektrik Satış A.Ş önünde toplanmaya davet etti.

  • Gündem
  • 10 Şubat 2016 12:39
  • Son Güncelleme: 10 Şubat 2016 12:41
Tüketici Hakları Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Orhan Uçar, elektrikten alınan haksız bedelleri geri isteyeceklerini açıkladı. Elektrikten alınan haksız bedelleri ve bu bedellerden alınan KDV’yi yargı kararları gereği geri isteyeceklerini dile getiren Tüketici Hakları Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Orhan Uçar, 11 şubat Perşembe günü saat 10.40’da Enerjisa Başkent Elektrik Satış A.Ş önünde toplanmaya davet etti.
 
Elektrik abonesi olan vatandaşlara çağrıda bulunan Uçar, haksız bedellerden alınan KDV’yi yargı kararları gereği geri isteyeceklerinin altını çizdi.
 
Orhan Uçar yaptığı açıklamada, "Tüketici Hakları Derneği olarak Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ile Yargıtay 3. Hukuk Dairesi’nin kararları gereğince tüketicilerden hukuk ve adalet anlayışına aykırı olarak alınan kayıp-kaçak, dağıtım, iletim, perakende satış hizmet ve sayaç okuma bedelleri ile bu bedellerden alınan yüzde 18 KDV’nin iadesi için 11 Şubat 2016 Perşembe günü saat 10.40’da Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş. önünde olacağız" ifadelerine yer verdi.
 
Elektrik bedellerinin tüm halkı çok yakından ilgilendiren bir mevzu olduğunun önemle altını çizen Uçar, tüketicilerin isteklerini bir dilekçe şeklinde Enerjisa yetkililerine ileteceklerini ifade etti. Enerjisa önünde basın açıklaması yapmayı planlayan dernek üyeleri ve vatandaşlar daha sonra Enerjisa yetkililerine dilekçeyi bırakacaklar.
 
Uçar, vatandaşları yarın elektrik faturalarını ellerine alarak Enerjisa’nın önünde olmaya davet etti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol