kapat ikonu

Ekonomiye halk karar verecek

Hükümet tarafından alınan yeni karar sonrasında ekonomik gelişmeler bundan sonraki süreçte halka sorulacak ve fikirleri alınacak.

Hükümet tarafından alınan yeni karar sonrasında ekonomik gelişmeler bundan sonraki süreçte halka sorulacak ve fikirleri alınacak.
 
Ekonominin son birkaç yıl içerisinde yaşamış olduğu büyük zorluklar yapılan destekler ile birlikte atlatılmıştı. Bunun ardından ekonominin nabzının tutulması için birtakım çalışmalar yapılmasına karar verildi. Bundan sonraki süreç içerisinde hükümet vatandaşların fikirlerini almak için sokağa inecek ve bu konuda önemli çalışmalar yapılacak.
 
Halkın isteklerinin tam olarak anlaşılması ve ona uygun memnun eden çalışmaların yapılması için 81 ilde düzenlenecek anketler ve çeşitli röportajlar sonrasında halkın ekonomiden bekledikleri öğrenilecek. Aynı zamanda halkın ekonomik durumu da tespit edilebileceğinden dolayı bu konuda önemli değerlendirmelerin yapılması bekleniyor.
 
Yapılacak incelemeler sonrasında illere göre farklı çalışmaların yapılması da bekleniyor. Böylece illerin cazibe merkezleri haline getirilmesi için önemli düzenlemeler yapılacak. Bu düzenlemeler sonrasında yatırımlarla birlikte göçler engellenmiş olacak. Her ilin yapısı ve kültürü gereği ihtiyaçlarının farklı olabileceği gözler önünde bulundurulabileceği gibi bununla birlikte yatırımların doğru bir şekilde yönlendirilmesi amaçlanıyor. Çalışmanın toplam 4 ay sürmesi bekleniyor. Böylece ardından düzenlemeler başlayabilecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol