kapat ikonu

Ekonomik saldırılarda da bu millet devlete sahip çıktı

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, bu milletin bu ülkeye nasıl sahip çıktıysa ekonomik saldırılarda da bu milletin bu devlete sahip çıktığını vurguladı.

  • Gündem
  • 15 Şubat 2019 00:06
  • Son Güncelleme: 15 Şubat 2019 00:39
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, ülke ekonomisi üzerinde operasyon yapmaya çalışanların salatalık, domates, patates ile hükûmeti vurmaya çalıştığını belirterek, önceki gün başkent Ankara'da tanzim satış mağazalarına gittiğini ve burada bir emekli vatandaşla yan yana kuyrukta yaşadığı diyaloğu paylaştı.
 
Ürünler en kaliteli hâliyle vatandaşa sunuluyor
 
Nebati, eşiyle gelen emeklinin kendisini tanımadığını ifade ederek, onların hâlini, hatırını sorduğunu anlattı. Yaşlı çiftin kendisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili memnuniyetini dile getirdiğini vurgulayan Nebati, bunların sosyal medyada olmadığını doğrudan hayatın içinden yaşanan anılar olduğunu söyledi. Nebati, bu mağazalarda ürünlerin üreticiden doğrudan tüketiciye iletildiğini anımsatarak, domates, patlıcan salatalık, biber, soğan ve patatesin en kaliteli hâliyle vatandaşa sunulduğunu bildirdi.
 
Bu millet ekonomik saldırılarda da bu devlete sahip çıktı
 
Geçen haftaya kadar gıda fiyatları üzerinden eleştiri yapanların, tanzim satış uygulamasını örnek gösterenlerin, ucuza mal satıldığını görmesiyle birlikte bu sefer de devletin mal satamayacağı noktasında eleştirilere başladığını hatırlatan Nebati, bir yerlerde sorun olduğunda devletin buna her koşulda el atacağının altını çizerek, bu milletin bu ülkeye nasıl sahip çıktıysa ekonomik saldırılarda da bu milletin bu devlete sahip çıktığını yineledi.
 
Bu ülkeyle, bu milletle baş edilmez
 
Nebati, sebze fiyatlarının düşmesinin normalleşmeyi gösterdiğine dikkati çekerek, Türkiye ile uğraşanların olduğunu, bunlara Türkiye’den ellerini derhal çekmeleri konusunda uyarıda bulundu. Kriz tellallığı yapanlara da seslenen Nebati, bu ülke ile baş edilemeyeceğini, yapmaya uğraştığı kötü emellerinden vazgeçmeleri gerektiğini kaydederek, bu ülkeyle, bu milletle, bu devlette, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile baş edilmeyeceğini aktardı.
 
Nebati, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Siirt için hazırladığı projelerin birbirinden önemli olduğunu savunarak, belediyenin kazanılması durumunda bu projelerin yürütülmesi adına gereken desteği vereceklerini anımsattı.
 
Nebati’nin ardından söz alan AK Parti Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş ise seçilmesi hâlinde projeleri hayata geçireceğini vurguladı.
 
Nebati’nin de bulunduğu AK Parti Siirt belediye başkan adayı tanıtım toplantısına, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, AK Parti 24. Dönem Bingöl Milletvekili Eşref Taş, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, ilçe ve belde belediye başkan adayları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda partili hazır bulundu.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol