kapat ikonu

Ekonomideki dengelenme süreci doğru yönetiliyor

TİM Başkanı Gülle, Bakan Albayrak’ın açıkladığı "KOBİ Değer Kredisi"ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Gülle, bu desteklerin ekonomideki dengelenme sürecinin son derece doğru yönetildiğinin göstergesi olduğunu ileri sürdü.

  • Gündem
  • 10 Ocak 2019 17:29
  • Son Güncelleme: 10 Ocak 2019 17:48
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı "KOBİ Değer Kredisi"ne ilişkin, ‘’Bu tarz desteklerin geçen sene dalgalanma yaşayan ekonomideki dengelenme sürecinin son derece doğru yönetildiğini gösterdiğini söyleyebiliriz." tarzında konuştu.
 
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, yaptığı yazılı açıklamasında, bugün Bakan Albayrak tarafından açıklanan "KOBİ Değer Kredisi"ni değerlendirdi.
 
DENGELENME SÜRECİNİN DOĞRU YÖNETİLMESİNİN GÖSTERGESİ
 
Gülle, paylaşılan KOBİ Değer Kredisi'ni can suyu veya nefes kredilerinin de ötesinde, direk ekonominin dengelenme sürecinin yeni bir aşamaya geçmesinin işareti olarak değerlendirerek, bu desteklerin ekonomideki dengelenme sürecinin son derece doğru yönetilmesinin göstergesi olduğunu savundu.
 
DESTEK PAKETİ MEMNUNİYET VERİCİ
 
Başta Bakan Berat Albayrak olmak üzere, bütün ekonomi yönetimini kutlayan Gülle, açıklanan desteğin, reel kesimin yakından takip edildiğinin göstergesi olduğunu ifade ederek, kredi kartlarına taksit imkânı ve esnafa verilen desteğin üstünden daha 24 saat geçmeden ekonominin kılcal damarlarını oluşturan KOBİ'ler için açıklanan ekonomik destek paketinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.
 
EKONOMİ YÖNETİMİNİN MÜDAHALELERİ İSABETLİ
 
Gülle, ekonomi yönetiminin göreve geldiği günden itibaren sürati ve hedefi 12'den vuran müdahaleleri ile ekonominin bütün katmanlarını dikkate aldığını ileri sürerek, kredi paketinin sunduğu limitler ve ödeme planlarının fevkalade isabetli olduğunu bildirdi. Yine paketin ihracatçı ve imalatçıya yönelik olması ekonominin doğru okunduğu anlamını taşıdığını dile getiren Gülle, kredi paketinin 13 banka ile ortaklaşa yapılmasının önemine de değinerek, güçlü ve kararlı ekonomi yönetiminin, kaynak yaratma noktasında istekli bankalar ve çalışma konusunda arzulu reel ekonominin bir araya getirildiğinde başarının geleceğini hatırlattı.
 
EKONOMİNİN NABZINI TUTMAK BÖYLE BİR ŞEY
 
Gülle, söz konusu destek paketinin talep edilmeden, direkt ekonomi yönetiminden gelmesinin de ayrı bir önem arz ettiğine işaret ederek, ekonominin nabzını tutmanın böyle olduğunu vurguladı. Ekonomi ve piyasaların gereksinimlerinin fark edildikten sonra desteğin meydana çıktığına dikkati çeken Gülle, son ekonomik paketlerin, geleceğe dair ümitleri daha da güçlendirdiğini, güveni pekiştirdiğini kaydederek, son açıklanan destek paketlerini zamanlamaları, miktarları ve hedefleri itibarıyla artık bir can suyu veya nefes kredisi olarak değil, ekonomik dengelenme sürecinin yeni aşamaya geçmesi olarak değerlendirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol