kapat ikonu

Ekonomi Bakanından Sürpriz Açıklama

Bir süredir tartışılan Torba Yasa hakkın Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi sürpriz açıklamalarda bulunurken yeni kanunların heyecan verici olduğunu açıkladı.

Bir süredir tartışılan Torba Yasa hakkın Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi sürpriz açıklamalarda bulunurken yeni kanunların heyecan verici olduğunu açıkladı.
 
Katıldığı bir toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi torba yasa görüşmeleri hakkında da şimdiden heyecanlandıran birtakım açıklamalarda bulundu. İthalatçının rahat bir nefes alması ve sorunlarının kısmende olsa çözülmesi için KDV iadeleri gibi çeşitli alternatiflerin bulunduğu açıkladı.
 
Hükümetin ihracata vermiş olduğu desteğin bu süreçte tekrar ön plana çıkarılması amaçlanıyor. Torba yasa görüşmelerinin tamamlanmasının ardından pek çok kişi için sürpriz çalışmaların olduğu ve yakın zamanda açıklanacağı ifade edildi. Yapılan açıklama beklentileri yükseltirken heyecanlı bekleyişin sürdüğü açıklandı.
 
Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen faiz tahmini konusunda da önemli değerlendirmeler yapan Zeybekçi tahminlerin bu şekilde devam etmesi halinde realistik bir süreç olacağını ve olumlu bir tablonun ortaya çıkacağını dile getirdi. Enflasyon hakkındaki tahminler sonrasında da piyasanın durumuna göre makul olduğu ancak bu oranların aşağı çekilmesinin mümkün olabileceğini özellikle belirtti. Ekonominin önünde engel olan enflasyon oranlarının düzeltilmesi için yapılacak çalışmalara yoğunlaşılması gerektiği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol