kapat ikonu

Ekonomi Bakanı Ekonomiyi Değerlendirdi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi açıklamalarında ekonomiyi değerlendirirken güçlü tepkiler veren bir ekonomiye sahip olduğumuzun altını özellikle çizdi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi açıklamalarında ekonomiyi değerlendirirken güçlü tepkiler veren bir ekonomiye sahip olduğumuzun altını özellikle çizdi.
 
Ekonomi Bakanı katılmış olduğu bir imza töreninde son zamanlarda Türkiye ekonomisi hakkında ortaya atılan bazı iddialara da yanıt verdi. Bu süreçte Türkiye ekonomisinin kötüleştiğine dair yapılan yorumlar çerçevesinde durumun sanıldığı gibi olmadığını özellikle belirtti.
 
Katılmış olduğu imza töreninde özellikle Eximbank'ın bir süre önce Ekonomi Bakanlığına bağlanmasına dikkat çekilirken kredi imkanlarının genişlediğini ve pek çok kişinin bu imkanlardan sorunsuz bir şekilde yararlandıklarını dile getirdi. Sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın garip bir süreçten geçtiğini, dolayısıyla ekonominin de bu süreçten etkilendiğini dile getirdi. 2018 yılının ilk çeyreğinde ortaya çıkan büyüme rakamlarının Türkiye ekonomisinin iyi gidişatı hakkında bilgi verdiğini de dile getirdi.
 
Ekonomi Bakanı yaptığı değerlendirmelerde şu ifadelere yer verdi: 'Ekonomimiz sanılanın aksine güçlü reaksiyonlar vermeye devam ediyor. Bu süreçte ilk rüzgarda ters çevrilen bir ekonomiye sahip değiliz. 2018 yılı büyüme rakamları bize gösterdi ki daha ileriye taşıdığımız ekonomimiz ile birlikte bu yıl rekorlar kırmaya hazırız. Yaşanan dalgalanmalar sadece bizi değil tüm dünyayı etkiliyor. Bu yüzden bu sürecin geçici ve tehlikesiz olduğunu söyleyebiliriz.' ifadelerini kullandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol