kapat ikonu

Ekonomi Bakanı dolar hakkında konuştu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi sürekli olarak yükselen dolar fiyatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi sürekli olarak yükselen dolar fiyatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 
Son günlerde dolarda meydana gelen ani yükselişler dikkat çekmişti. Bu süreçte Türk lirasının dolar karşısında değer kaybetmesi bazı tepkilere neden oldu. Doların tekrar yükselişe geçmesi piyasalarda bazı dengesizliklerin oluşmasına neden oldu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından yapılan açıklamalar sonrasında dolar fiyatları hakkında önemli değerlendirmeler yapıldı.
 
Katılmış olduğu bir toplantıda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi açıklamalarında doların yükselişinin geçici olduğunu ifade etti. Döviz kurlarında meydana gelen bu yükselişin sadece Türkiye üzerinde etkili olmadığı ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldığı ifade edildi. Olumlu gelişmelerin piyasalara yansıyan bir pozitif etkilerinin olduğu düşünülüyor.
 
Türkiye ekonomisinin yaşamış olduğu büyük gelişmelerin doların yükselişinden büyük ölçüde etkilenmeyeceği bir kez daha dile getirildi. Özellikle yıl sonunda yeni bir ekonomik değerlendirme yapıldığı zaman Türkiye ekonomisinin ne kadar kazançlı çıkacağı da ifade edildi. Parmakla gösterilen bir ekonomi haline gelmesi amaçlanıyor.
 
Dünya piyasasında meydana gelen bu büyük hareketlilik sonrasında spekülatif haberlerin etkisinin son derece büyük olduğunu ifade eden Nihat Zeybekçi bu yükselişin kısa süreli olacağını ve geçici bir durum olacağını ifade etmesi ise dikkatlerden kaçmadı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol