kapat ikonu

Ekmeğe Beklenen Zam Geldi

İstanbul Ekmek fırıncıları Odası tarafından yapılan son açıklamalar sonrasında ekmek fiyatlarının 25 kuruş zamla birlikte arttığı ifade edildi.

İstanbul Ekmek fırıncıları Odası tarafından yapılan son açıklamalar sonrasında ekmek fiyatlarının 25 kuruş zamla birlikte arttığı ifade edildi.
 
Ekmek fiyatlarının bir süredir artabileceği yönünde önemli açıklamalar yapılıyordu. Bu süreç içerisinde maliyetlerin arttığı ve şimdiki ekmek fiyatlarının maliyeti bir türlü karşılayamadığı ifade edilmişti. Bunun ardından ekmeğe beklenen zam geldi.
 
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Ekmek Fırıncıları Odası Başkanı tarafından durumu özetleyen bir açıklama yapıldı. Bu açıklama sonrasında ekmeğe sonunda beklenen zam 25 kuruş olarak yansıtıldığı ifade edildi. Yapılan zammın ardından 1.25 lira olan ekmek fiyatları 1.50 liraya kadar çıkarılmış oldu.
 
Fırıncılar gerçekleştirilen zam sonrasında kendi aralarında ikiye ayrıldı. Çünkü bu zammı öncelikli olarak İstanbul Ticaret Odasına bağlı olarak çalışan üyelerin yaptığı ifade edildi. İlerleyen günlerde alınacak bir karar sonrasında bu zammın diğer fırıncılar tarafından da gerçekleştirilmesi bekleniyor. Un çuvalı artan maliyetler arasında 70 liradan 90 liraya kadar yükseldi. Bu durum maliyetleri büyük ölçüde artırdığından dolayı ekmeğe böyle bir zammın yapılması kaçınılmaz hale geldi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol