kapat ikonu

Ek Hesap Nedir ve Neden Açılır?

Ek hesaplar küçük nakit ihtiyaçlarımız ve acil durumlarımız için bizleri rahatlatma açısından son derece önemli küçük avanslar çekebildiğimiz sistemlerdir.

  • Kredi
  • 26 Mayıs 2019 23:48
Yaşam şartları içerisinde belirli dönemlerde hesaplayamadığımız ihtiyaçlarımız ve acil nakit akışına ihtiyaç duyabiliriz. Böyle durumlarda düşük faizli küçük krediler imdadımıza yetişebilir. Bu krediler sadece birkaç günlük kullanım açısından kişileri rahatlattığı için son derece önemlidir. Ek hesaplar ise böyle ihtiyaçların ortaya çıktığı dönemlerde kullanabilir.
 
ek hesaplardan acil nakit ihtiyacımızın doğduğu zamanlar için vadesi Trk lirası hesabımız üzerinden nakit avans çekebiliyoruz. Bu durumu otomatik ödeme talimatları ile birlikte ek hesaplarımız üzerinden kontrol edebiliyoruz. Ancak bu noktada kişilerin bir kredi kartlarının da olması gerekiyor. Çünkü bu işlemler kredi kartı üzerinden yapılarak ek hesap üzerine aktarılıyor. Bununla birlikte kredi kartından farklı olarak düşük faiz oranlarına sahip olması sebebiyle tercih edilebilir olarak ifade ediliyor.
 
Kredi Kartından Farkı Ne?
 
Kredi kartı üzerinden acil durumlarda nakit avans çekmek faiz oranları düşünüldüğü zaman son derece masraflı bir işlemdir. Bu durumda ek kartlardan daha etkili bir biçimde nakit avans çekme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bunun haricinde diğer işlemler için tercih edilmesi durumunda kredi kartı üzerinden çekim ücreti, yüksek faizler ve daha pek çok masraf gündeme taşınmaktadır. Ek hesaplarda düşük faiz oranları olduğu gibi bunun için çekim ücreti de alınmamaktadır.
 
Ek hesabın limitine göre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Vadesiz hesabınıza yatırılan ücretlerden ek hesabınızdan çektiğiniz ve ödeme yapmadığınız gün sayısına göre düşük faizlerle birlikte çekim yapılabiliyor. Daha bilinçli bir kullanım için genellikle ek hesap önerilmektedir. Ek hesabın kontrolü son derece basittir.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol