kapat ikonu

EFT Hesaba Nasıl Geçer? Ne Zaman Düşer?

Günümüzde herkes tarafından yapılan EFT işlemlerinin ne zaman hesaba düşeceği ve nasıl gerçekleştirileceği konusunda gerekli bilgiler yer almaktadır.

  • Kredi
  • 12 Kasım 2018 12:28
Günümüzde herkes tarafından yapılan EFT işlemlerinin ne zaman hesaba düşeceği ve nasıl gerçekleştirileceği konusunda gerekli bilgiler yer almaktadır.
 
Günümüzde EFT bankacılık işlemlerinde sık sık kullanılan bir işlem olmaktadır. EFT işlemi karışık bir işlem gibi görünmesine rağmen aslında çok kolay gerçekleştirilen internet üzerinden yapılabilen bir işlemdir. EFT işleminin ne kadar sürede yapıldığı ve ne zaman karşı tarafa geçtiği konusunda endişeler yapılan açıklamalarla giderilebilir.
 
EFT genel anlamı ile bir bankada yer alan paranın başka bir banka hesabına gönderilmesi olarak ifade edilebilir. Farklı bankalar arasında gerçekleştirilen para transferi olarak düşünülebilir. EFT günün her saati yapılabilir. Ancak havale işlemi kadar esnek bir işlem olmadığı belirtilmiştir.
 
EFT Hesaba Nasıl Geçer?
 
Her bankanın çalışma sistemi çok farklıdır. Ancak işlem genel hatları ile aynıdır. EFT yapılması için mesai saatleri çok önemlidir. Resmi tatil dışında ve hafta içi her gün sabah 09:00 ile akşam 17:00 arasında EFT yapılması için doğru zamanlamadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte EFT işlemi 5 dakika içerisinde gerçekleşmekte ve hesaplara geçişi yapılmaktadır. Ancak bazı zamanlarda teknik aksaklıkların yaşanması ya da işlem yoğunluğunun olması sebebiyle yarım saatten fazla sürebilir. Mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemi ise anında hesaba düşmez. Bu süreçte ertesi gün mesai saatlerinin başlaması beklenmektedir. Bu konuda saatlere dikkat etmek son derece önemlidir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol