kapat ikonu

Eczacıbaşı Vitra Karo çalışanlarına eğitim verecek

Eczacıbaşı yepyeni bir eğitim programına imza atıyor. Vitra Karo seramik çalışanlarına toplamda 40 saatlik bir eğitim verecek olan bu proje için İNTES ile işbirliği yaptı.

Eczacıbaşı Vitra Karo’da çalışan seramik döşeme uzmanlarına eğitim verecek. Vitra Karo yetkili servislerinde çalışan seramik döşeme uzmanları Eczabaşı’nın geliştirdiği proje ile dört günlük bir eğitim sürecinden geçecekler.

Yapı çalışanlarının mesleki yeterliliğini artırmak ve sektöre standart kazandırmak için Eczacıbaşı Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Mesleki Yeterlilik Merkezi ile ortak bir proje geliştirdi.

Eczacıbaşı’nın seramik çalışanları için düzenlediği dört günlük eğitim programı 16’sı teorik, 24’ü pratik olmak üzere toplam 40 saatlik bir eğitim programını kapsıyor. Eğitimin içeriğinde ise, karoyla ilgili temel bilgiler, karoda kullanılan temel malzemeler, teorik ve pratik uygulama gibi konu başlıklarına yer verilecek.

Eğitim programını tamamlayan seramik çalışanları İNTES’in hazırladığı sınava girerek mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanacak.

“Eczacıbaşı gibi gruplar, ürettikleri ürünlerle sektörün öncülüğünü üstlenmiş durumda” diyen İNTES Genel Sekreteri Habip Necati Ersoy eğitim alacak çalışanlar için bir ön koşul koymadıklarını ancak bazı meslek gruplarında proje okuma yeterliliği gerekeceğini söyledi.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Zeki Şafak Ozan ise eğitim programıyla ilgili şunları söyledi: “Kuruluşumuzdan bu yana, yalnız kendi ürün ve hizmetlerimizin kalitesinin değil, sektördeki hizmet kalitesinin yükseltilmesine yönelik çalışmalar da gerçekleştiriyoruz. Bunlardan biri de, mesleki yeterlilik belgesi sahibi olmaları için, seramik döşeme uzmanlarına gerekli eğitimi aldırıp sınavlara hazırlamak. İşbirliğimizin uzun soluklu olmasını, sektöre kalifiye eleman yetiştirilmesine katkıda bulunmasını diliyoruz.”

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol