kapat ikonu

ECB'den Brexit açıklaması! Tüm hazırlıklar yapıldı

ECB Denetim Kurulu Başkanı Enria, Brexit sürecinin sonunda 1,3 trilyon euro tutarında varlığın Londra’dan Euro Bölgesi’ne taşınacağını söyledi.

  • Gündem
  • 28 Ağustos 2019 15:13
  • Son Güncelleme: 28 Ağustos 2019 15:16

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Denetim Kurulu Başkanı Andrea Enria, bankaların Brexit için tüm hazırlıklarını yaptığını, İngiltere merkezli bankaların da AB'den ayrılma sonrasında 1,3 trilyon euro tutarında varlığı Euro Bölgesi'ne taşıyacağını söyledi.

“Yapılabilecek en iyi hazırlığı yaptık”

Finlandiya Devlet Televizyonu YLE’ye açıklamalarda bulunan Enria, Avrupa Birliği’nde bankaların, Brexit’e yönelik regülatörler tarafından kendilerinden talep edilen tüm hazırlıkları yaptıklarını belirtti.

Avrupa bankacılık sektörünün (114 banka) gözetiminden sorumlu olan Enria, "Yapılabilecek en iyi hazırlığı yaptık. Bankalar, onlardan ne istediysek yaptılar. Bir acil durum planı da mevcut" diye konuştu. Enria, sürecin (Brexit) sonunda, 1,3 trilyon Euro tutarında varlığın Londra’dan Euro Bölgesine taşınacağını dile getirirken, bu süreçte 24 bankanın da Londra'dan ayrılacağını kaydetti

İlişkili Haberler
Brexit, Türk ambalaj sektörü için çok önemliBrexit, Türk ambalaj sektörü için çok önemli İngiliz ekonomisinde Brexit dalgalanması! Sterlin dibi gördüİngiliz ekonomisinde Brexit dalgalanması! Sterlin dibi gördü
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol