kapat ikonu

E devlet üzerinden haciz kontrol işlemleri

E devlet üzerinden yapılan işlemlere yeni uygulamalarında tanımlandığı açıklandı.

E devlet üzerinden yapılan işlemlere yeni uygulamalarında tanımlandığı açıklandı.
 
E devlet bir devlet kapısı olarak ifade edilirken vatandaşlara kolaylık sağlayacak işlemler sunuyor. Devlete ait bilgilerin pek çoğu devlet üzerinden ulaşılabilir olmasından dolayı bu süreç içerisinde pek çok kişiye zaman kazandırıldığı öğrenildi.
 
E devlet üzerinden alınması güç ve uzun zaman süren işlemler için kısa sürede hizmet verildiği biliniyor. Uygulamayı kullanan kişi sayısının her geçen gün biraz daha arttığı öğrenilmişti. Yapılan çalışmaların ardından uygulamalar için yeni hizmetlerde verilmeye devam ediyor.
 
E devlet üzerinde bundan sonraki süreçte haciz işlemleri kontrol altına alınabilecek. Haciz işlemleri ödenmemiş borçların karşılığında çeşitli maddi araçların haczedilmesi sonucunda gerçekleştiriliyor. Bunun üzerine borçların pek çok kişi tarafından takip edilemediği ve istenilmeden haciz işlemlerinin gerçekleştirildiği ifade ediliyordu. Ortaya çıkan mağduriyetlerin engellenmesi için bu anlamda e devlet üzerinden tüm borçlar kontrol altına alınacak ve haciz işlemlerine ulaşmadan gerekli önlemler alınabilecek. Bu sayede pek çok vatandaşın büyük kolaylık sağlaması amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol