kapat ikonu

E devlet üzerinden emeklilik işlemleri yapılacak

Çalışma Bakanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında emeklilik ve sigorta işlemleri hakkında önemli düzenlemelere gidildiği ifade edildi.

Çalışma Bakanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında emeklilik ve sigorta işlemleri hakkında önemli düzenlemelere gidildiği ifade edildi.
 
Hükümet bir süredir çalışma hayatını ve sosyal hayatı yakından ilgilendiren çalışmalara imza atacağını ifade etmişti. Yeni bir dönemin başlaması için gerekli adımlar atıldı. Emeklilik ve sigorta sistemleri üzerinden yapılan çalışmaların düzenlenmesi için e devlet sisteminin harekete geçirildiği öğrenildi.
 
Dijital ekonomi bu süreç içerisinde uygun iş gücünün sağlanması için çalışmalara başlandı. Emeklilik ve sigorta işlemleri teknolojinin nimetlerinden faydalanarak bilgisayar üzerinden kontrol edilebilecek. Bu sayede zaman kaybı yaşanması da engellenmiş olacak.
 
E devlet üzerinden erişim sağlanan hizmetlerin kapsamı da yeni çalışma ile birlikte genişletilmiş oldu. Aynı zamanda yaşlılara da destek verilmesi için gerekli düzenlemeler tamamlandı. Çalışma Bakanı yaşlı bakım sigortası hakkında çalışmalara başladı. Bu sayede yaşlıların pek çok anlamda devlet tarafından desteklenmesi için gerekli çalışmalar yapılmış olacak. Yeni sistemle birlikte çalışma alanında pek çok kolaylık sağlanacağı da öğrenilmiş oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol