kapat ikonu

E Bordro Sistemi Nedir?

Kamu çalışanlarının daha hızlı hizmet almaları için geliştirilen e bordro sistemi ile birlikte sorgulama sistemi olduğu ifade edilmektedir.

  • Finans
  • 10 Aralık 2018 07:44
Kamu çalışanlarının daha hızlı hizmet almaları için geliştirilen e bordro sistemi ile birlikte sorgulama sistemi olduğu ifade edilmektedir.
 
Kamu çalışanlarına özel olarak gerçekleştirilen e bordro sistemi son zamanlarda zamandan tasarruf etmek amacıyla gerçekleştirilen ciddi bir sistem olarak ifade edilmektedir. Elektronik takip sistemi olarak ifade edilen sistem çözüm odaklı olduğu için son derece etkilidir.
 
Maliye Bakanlığı tarafından hayata geçirilen denetimlerin yapıldığı önemli bir sorgulama sistemidir. Bu sistemle birlikte internet üzerinden maaşların tüm ayrıntıları belgelenmektedir. Maaşlarda çeşitli sebeplerle ortaya çıkan kesintilerin tamamını bu online sorgulama sistemi üzerinden ulaşmak mümkündür. Yaşanan herhangi bir sorun olması halinde hızlı bir şekilde çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirilebilir.
 
E Bordro Sistemi Neden Kullanılır?
 
Sadece kamu personellerine özel olarak kullanılan bir sistem olmasından dolayı sistem üzerinden herhangi bir yoğunluk yaşanmamaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişme göstermesi ile birlikte kamu çalışanlarının büyük bir kısmı tüm işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu sistem ile birlikte Maliye Bakanlığının e bordro sistemi üzerinden gerekli olan tüm sorgulamaları hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 
Maaşlarda çeşitli sorunlardan dolayı yaşanan kesintilerle karşılaşan kişiler sorun yaşamadan hızlı bir şekilde sistem üzerinden maaşlarının neden kesildiğini öğrenebilirler. Kamu çalışanları için son dönemlerde son derece önemli olan sorgulama sistemi pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kimlik numarası memuriyet ve emeklilik sicil numarası ile giriş yaparak sorgulama yapılabilir.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol