kapat ikonu

Düzce'de 3 Katın Üzerine Çıkılmayacak!

Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından yapılan açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yapılaşmaya 3 kattan fazla izin verilmemesi açıklandı.

  • Emlak
  • 03 Ocak 2018 13:12
Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından yapılan açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yapılaşmaya 3 kattan fazla izin verilmemesi açıklandı.
 
Son dönemlerde yapılaşma hakkında alınan yeni kararlar açıklanırken Düzce Valisi Zülkif Dağlı yapılaşma hakkında birtakım açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmelerin ardından bölgede 3 kattan fazla yapılaşmaya izin verilmemesi konusunda gerekli talimatların alındığını açıklaması dikkat çekti. Bu sayede şehrin silüetini bozmama kararı alındı
 
Vatandaşlarında Cumhurbaşkanı tarafından verilen talimatı olumlu bir şekilde karşıladıkları belirtildi. 31 Aralık tarihinde bölgeye cumhurbaşkanı tarafından gerçekleştirilen ziyaretin ardından vatandaşların istekleri ve beklentileri de not edildi. Belediye Başkanına Cumhurbaşkanı tarafından verilen talimatlar ise dikkat çekti.
 
Bölgenin taş betonlarla silüetinin bozulmaması için yapılaşma için en fazla 3 katlı imar izni verilmesini istedi. Böylece yüksek binalar içerisinde şehrin kaybolması engellenecek. Bölgenin deprem bölgesi olması da alınan kararın gereğini bir kez daha ortaya koyuyor. Olası bir deprem ihtimali karşısında yaşanabilecek kayıpların engellenmesi amaçlanıyor. Yapılaşma ve imar çalışmalarına daha fazla önem gösterilmesi için gerekli çalışmalar başlatılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol