kapat ikonu

Düşük faiz imkanı getiriliyor

Faizlerin düşürülmesi için çalışmalar devam ederken şirketlerin düşük faiz imkanlarından yararlanmaları için yeni imkanlar tanınmış oldu.

Faizlerin düşürülmesi için çalışmalar devam ederken şirketlerin düşük faiz imkanlarından yararlanmaları için yeni imkanlar tanınmış oldu.
 
Bir süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faiz imkanları hakkında çeşitli seçenekler sunuyordu. Bu seçeneklerin ardından çalışmalar hala devam ederken piyasalarda izlenmesi gereken bir takım yöntemler belirlenmiş oldu. Faizlerin nasıl düşürüleceği konusunda çalışmalar netleşmeye başladı.
 
Büyüme hedefi olan ekonomiye katkı sağlayan şirketler öncelikli olarak hedef alındı. Bununla birlikte kredi talebinde bulunacak şirketlerin bağımsız denetim şirketleri tarafından kontrol edilmesine karar verildi. Bağımsız denetim şirketleri tarafından herhangi bir şekilde onay alınmamış olan şirketlerin raporları için banka tarafından kredi onayının çıkmayacağı ifade edildi.
 
Yeni yılla birlikte sistem hayata geçirilecek. Bu sayede yapılan çalışmalar sonrasında şirketler risk analizlerine göre düşük faizli kredi alma imkanına sahip olacaklar. Risklerin artıları ve eksileri üzerinde araştırma yapılıyor. Raporu ekspertiz vereceğinden dolayı detaylı bir rapor incelemesinin yapılması planlananlar arasında yer alıyor. Türk Ticaret Kanunu tarafından ekspertiz incelemesinin zorunlu tutulduğu öğrenildi. Konu hakkında çalışmalar devam edecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol