kapat ikonu

Dünyanın En Zor Mesleği Seçildi! Aylık 10 Bin Lira..

Su altı kaynakçılığı yapılan değerlendirmelerde dünyanın en ilginç ve zoe mesleği seçilirken bu işi yapanlar aylık 10 bin lira kazanıyorlar.

Son yıllarda ülkemizde inşa edilen köprüler, su altından geçen tüp geçit projeleri ve boru hatları gibi pek çok çalışma bulunuyor. Bu çalışmaların takibini ve gerekli düzeneğin kurulma işlemlerini su altında gerçekleştirecek çalışanlara ihtiyaç duyuluyor. Bu anlamda dünyanın en zor ve en riskli mesleklerinden birisi olan su altı kaynakçılığı son dönemlerde sık sık gündeme gelmeye başladı.
 
Risklerine ve zorluklarına rağmen günümüzde bu işten para kazanan kişi sayısı ise giderek artmaya başladı. Risklerine ve zorluklarına bakıldığı zaman karanlık ve son derece soğuk bir çalışma ortamı içerisinde olan kişiler aynı zamanda su altında elektrikli bazı aletlerin kullanımını gerçekleştirdikleri için son derece büyük riskler oraya çıkmaktadır.
 
Su altı kaynakçılığı sırasında deniz altında bulunan çeşitli canlılarda insanlar için tehdit oluşturabiliyorlar. Bu süreçte yapılan işe göre su altı kaynakçılarının aylık kazançları 5 bin lira ile 10 bin lira arasında değişiklik göstermektedir. Yapılan değerlendirmeler sonrasında dalgıçlığın bir yan kolu olarak ifade edilen bu meslek son yıllarda deniz altında yapılan çalışmaların artması ile birlikte daha yaygın bir hale gelmiş durumdu. Bu mesleği yapmak için profesyonel dalgıç olup sertifika alabilirsiniz. Ya da bazı üniversitelerde mevcut olan su altı teknolojileri bölümlerinden mezun alabilirsiniz. Bu eğitimi kapsamlı bir şekilde deniz kuvvetlerinin de verdiğini söyleyebiliriz. Riskleri ile birlikte gelirin son derece yüksek olması bu anlamda pek çok kişinin aklını çeliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol