kapat ikonu

Dünyanın en zenginleri belli oldu

Dünyanın en yüksek maddi varlığa sahip kişileri belli oldu. Bu yıl WealthX sitesinin gerçekleştirdiği kapsamlı araştırma sonucunda önceden de belirlendiği gibi dünyanın en zengin kişisi Bill Gates oldu.

  • Gündem
  • 27 Ocak 2016 17:57
  • Son Güncelleme: 27 Ocak 2016 17:59

WealthX sitesinin araştırma sonucunda geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünyanın en zengin kişisinin Bill Gates olduğu belirlendi. Dünyanın en zengin kadını ise listede kendine üst sıralardan yer bulan ünlü marketler zinciri varislerinden Alice Walton oldu.

Dünyanın en zengin kişilerine ilişkin yayınlanan yeni listede Bill Gates yine birinci sırayı aldı. Microsoft’un kurucusu 60 yaşındaki Gates’in servetinin 87,4 milyar dolar olduğu biliniyor.

Bill Gates dünya üzerinde en yüksek maddi varlığa sahip kişi olarak biliniyor. Wealthx sitesinin araştırmasında çıkan sonuçla dünyanın en zengini kişisi bir kez daha teyit edilmiş oldu.

 

87,4 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu bilinen Bill Gates’in ardından gelen ikinci en zengin isim ise İspanyol tekstilci Amancio Ortega oldu. Ortega’nın servetinin ise 66,8 milyar dolar olduğu belirtildi. İki zengin arasındaki kişisel servet farkının ise 20 milyar dolar olduğu belirlendi. ABD Başkanlık yarışındaki ırkçı söylemleri ve müslümanlara yönelik başlattığı nefret politikasıyla tepkileri üzerine toplayan ünlü Amerikalı iş adamı Donald Trump ise bu listede ilk 50 içine bile giremedi.

 

 

 

 

 

 

 

Lİstenin en zengin kadını ise 33,2 milyar dolarlık servetiyle süpermarket zinciri Wal Mart’ın mirasçılarından Alice Walton. Listedeki ilk on kişinin servetinin toplamı ise 535 milyar doların üzerinde.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol