kapat ikonu

Dünyanın en fazla kazandıran meslekleri hangileridir?

Her insanın hayalinde iyi bir meslek seçimi ve buna bağlı olarak iyi bir kazanç vardır. Peki dünyanın en fazla kazandıran meslekleri hangileridir?

  • Sektörel
  • 08 Ekim 2019 16:00
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2019 11:41

Her insan yüksek prestijli ve yüksek kazançlı işlerde çalışmak ister. Hayatını daha iyi bir statü ile sürdürmek isteyenler meslek seçimini de buna göre yapıyorlar. Çünkü iyi bir meslek statünün yanında aynı zamanda iyi bir de kazanç demektir. Dünyada ve Türkiye’de gelişen teknolojinin yanı sıra yeni meslek dalları da ortaya çıkmaya başladı. Peki dünyanın en fazla kazandıran meslekleri hangileridir? Son zamanların en fazla kazandıran meslekleri haberimizde…

Doğa bilimleri yöneticisi

Pek duyulmadık bir meslek dalı olan doğa bilimleri yönetimi, günümüzde dünyanın en fazla kazandıran meslekler arasında yer alıyor. Bu mesleğe sahip olan doğa bilimleri yöneticilerinin gelirleri son derece yüksektir. Meslek, kazancının yanı sıra büyük sorumlulukları da beraberinde getirmektedir.

Doğa bilimleri yöneticilerinin, kimyager, ziraat uzmanları, fizikçi ve diğer bilim insanlarını ve çalışmalarını çok sıkı takip etmek durumundadır. Bu kişiler, araştırma ve geliştirme alanında mesleklerini icra ederler. Doğa bilimleri yöneticileri, dünyanın her yerinden büyük şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu mesleğe sahip olanların aldığı en yüksek ücret ise 97 bin 560 dolar olarak bilinmektedir.

Pazarlama müdürü

Pazarlama sektörü hem dünyada hem de Türkiye’de oldukça geniş bir alana sahiptir. Bu meslek kolunda çalışan kişiler yüksek sorumluluk bilincine sahip olmakla birlikte, kazançları da oldukça iyidir. Günümüz şirketlerinin en kritik ve kilit noktalarında pazarlama müdürleri yer almaktadır. Bu nedenle de tüm dünyada en yüksek gelir de bu mesleğe aittir.

Temelde şirketlerin pazarlama stratejilerini uygulamaktan sorumlu olan pazarlama müdürleri; çalıştıklarını şirketin halkla ilişkiler faaliyetlerini yürütür, işletmelerin büyüyüp gelişmesinde hedefler belirler, firmaya ait ürünlerin medyada yer alması ve tanıtılmasının sağlanmasını organize ederler. Dünyanın büyük firmalarında çalışan pazarlama müdürlerinin kazandığı net gelir 100 bin doların üstünde olarak bilinir. ABD-Çin arasındaki ticaret savaşları NBA'ı da vurdu!ABD-Çin arasındaki ticaret savaşları NBA'ı da vurdu!

Bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticisi

Bilgisayar ya da bilgi sistemleri yöneticisi olarak bilinen kişiler, meslekleri gereği şirketlerin bilgi teknolojileri bölümünde ya da bilgi işlem bölümünde istihdam edilirler. Yani bu mesleği icra edenlerin iyi derecede teknik bilgi ve birikime sahip olması gerekiyor. Gelişen teknoloji ve şirketlerin bu gelişime ayak uydurması sonucu bilgi işlemcilere daha fazla ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Şirketlerde genel olarak yazılım geliştirme, web tasarımı, bilgi işlem güvenliği alanlarını idare eden bilgi işlemciler ya da sistem yöneticilerinin net kazancı da 100 bin dolar ve üzeridir. Geziye çıkacaksanız bu haber tam size göre! İşte dünyanın en güzel ülkeleriGeziye çıkacaksanız bu haber tam size göre! İşte dünyanın en güzel ülkeleri

Hava trafik kontrolörü

Hava yolu şirketlerinin artışı ve daha da yaygınlaşması bu alanda büyük bir istihdam alanı yaratmıştır. Hava trafiğinin güvenli bir şekilde işlemesinde büyük görev ve sorumlulukları bulunan hava trafik kontrolörleri bunun karşılığında hatırı sayılır ücretler alıyorlar. Genel olarak meslek tanımları, hava alanlarında uçakların sağlıklı bir şekilde inip kalkmasını sağlamaktır. Hava trafik kontrolörlerinin yıllık kazançları 135 bin dolar olarak bilinmektedir. Milli İstihdam Seferberliği kapsamında kaç kişi iş sahibi olduMilli İstihdam Seferberliği kapsamında kaç kişi iş sahibi oldu

Avukatlar

Toplumda adalet savunucuları olarak bilinen avukatlar, bir avukatlık şirketinde çalıştıkları gibi, bireysel olarak da kendi ofislerini açıp mesleklerini icra edebilmektedirler. Dünyanın en iyi avukatlarının, ortalama olarak 110 bin doların üzerinde maaş aldığı ileri sürülüyor.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol