kapat ikonu

Dünya Kupası Rusya'ya Kazandırdı

Dünya Kupası bu yıl Rusya'da düzenlenmişken bir aylık süreçte elde edilen gelirin 18 milyar dolar olduğu ifade edildi.

Dünya Kupası bu yıl Rusya'da düzenlenmişken bir aylık süreçte elde edilen gelirin 18 milyar dolar olduğu ifade edildi.
 
Dünyanın her bölgesinden takip edilen ve dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olan Dünya Kupası çerçevesinde bu yıl organizasyonlar Rusya'da düzenlendi. Bu yıl Fransa'nın şampiyon olduğu Dünya Kupası finallerinin yapılması ile birlikte sürecin sona erdiği ifade edildi.
 
Kazançlar incelenirken en kazançlı olan ülkenin ev sahibi olan ülke olan Rusya olduğu ifade edildi. Yüz binlerce futbol sever kendi ülkelerini ve takımlarını desteklemek için Rusya'ya akın ettiler. Ülkeye yüklü miktarda döviz bırakıldığı öğrenildi.
 
Organizasyonun en iyi şekilde gerçekleştirilmesi ile birlikte Rusya ekonomisinin son derece olumlu etkilendiği ifade edildi. Sadece bir aylık organizasyonun sonunda ülkenin gelir miktarı 18 milyar dolar artış gösterdi. Dev organizasyonların ülkeler için ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Bir sonraki organizasyon 2024 yılında gerçekleştirilecek. Bunun üzerine Türkiye'nin de adaylık sürecinde kendisini göstereceği ifade edildi. Türkiye'nin süreci kazanması halinde önemli bir gelir sağlanabileceği ifade edildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol